Jakých chyb se vyvarovat při hledání nového zaměstnání?
Jste bez práce a nevíte si rady s nacházením té nové? Samotný proces, který ke hledání práce patří, je časově i psychicky velmi náročný. Jak to udělat, abyste svou vysněnou práci nalezli? A čeho se naopak vyvarovat? To a ještě mnohem více se dozvíte na následujících řádcích.
Je důležité se zamyslet nad tím, co skutečně vašeho budoucího zaměstnavatele zajímá. Zkuste se vžít do jeho situace a podrobně si představit náplň práce, kterou by po vás mohl požadovat. Proto by i váš motivační dopis a životopis měl obsahovat informace, které se nezabývají pouze vaší minulostí, ale i tím, čím byste mohli být pro budoucího zaměstnavatele přínosní.
Internet patří asi k nejvíce rozšířeným způsobům, jak najít zaměstnání. Věnujte se procházení jednotlivých webů opravdu intenzivně, nabídek práce je zde totiž opravdu mnoho. Odpovídejte na jednotlivé inzeráty a kontrolujte mail. Ztrátou času ovšem může být reakce na inzeráty staršího data. Pokud životopisy rozesíláte pouze na nabídky, za kterými jdou desítky dalších lidí, připravte se na dlouhý a těžký boj. Nerozesílejte životopisy na nabídky, o kterých víte, že v případě reakce nebudete jevit o pozici velký zájem. O pracovní pozici byste se měli aktivně zajímat ne jen čekat, jestli zazvoní telefon nebo přijde email.
Častou chybou uchazečů bývá nedostatečná připravenost při pohovorech. Informovat se o firmě, u které děláte pohovor, patří k základním pravidlům. Věříme, že při dodržování těchto zásad, bude nalezení zaměstnání neoddiskutovatleným cílem vaší namáhavé cesty.