Co by v životopise být nemělo?

Personalisté denně dostávají desítky životopisů, které nemají formu nebo obsahují nepodstatné informace. Jak se vyvarovat zbytečných chyb a nedostatků, které může váš životopis obsahovat? To se dozvíte na následujících řádcích. Možná se dozvíte věci, kterým byste za normálních okolností nepřidávaly žádnou váhu.

Životopis je dokument, který vám může otevřít bránu k vašemu vysněnému povolání. Důležité tedy je tento dokument formulovat správně a pokusit se tak zaujmout personalisty.
Jako první vyřazujeme starý způsob psaní životopisů. Tento druh životopisů měl formu slohové práce, proto byl nepřehledný a personalisté jej museli přečíst celý, aby se dozvěděli hlavní body, které je zajímali. Není divu, že tento životopis nahradil životopis s mnohem přehlednější strukturou. V dnešní době je ve většině firem vyžadován tzv. strukturovaný životopis, který se vyznačuje svou strohostí, ale zároveň věcností. Zde máte jasně daná pravidla co má či nemá obsahovat. Pojďme si tedy přiblížit časté chyby v psaní tohoto životopisu.

Neuvádějte, z jakých důvodů jste opustili předchozí zaměstnání, k takovému objasňování budete mít, při troše štěstí, možnost při osobním pohovoru. Tato informace by mohla vyvolat pochybnosti. Také není dobré uvádět podrobné osobní informace. Pokud máte pracovní zkušeností, zaměřte se více na ně, než na vaše dosažené vzdělání. Samozřejmě i ve strukturovaném životopise existuje kolonka se zájmy. Dávejte si ovšem pozor, ať neuvedete nějaké riskantní a nebezpečné koníčky. Nevíte, jak a čím svůj životopis začít? Neházejte flintu do žita a stáhněte si životopis vzor, na jehož základě vytvoříte vlastní životopis bez formálních a obsahových nedostatků.

Co se týče úpravy vašeho CV, dbejte na jednoduchost. Jedná se o velmi seriózní dokument a nehodí se používání různých druhů písma nebo použití barevného papíru.

Comments are closed.

Přihlášení / Registrace
OK 365 – Internetový magazín
Rubriky
Archiv